Ponúkame moderné ploty, s ktorými bude Váš dom, záhrada či firma chránená a zároveň bude vyzerať skvelo. Pokrytie máme po celom východnom a strednom SLOVENSKU. Stačí nás kontaktovať a náš obchodný zástupca príde priamo k Vám.

Betónové ploty a brány

Plastové okná a dvere

OŠETROVANIE A ÚDRŽBA

Aby sa neznížila hodnota okien

Pravidelné ošetrovanie okien, balkónových a vchodových dvier z profilov REHAU sa po dlhé roky pozitívne prejaví na zachovaní ich hodnoty. Okrem funkčnosti a vzhľadu sa budete dlho tešiť aj z vynikajúcej, trvanlivej kvality.

 • Ľahká starostlivosť lesklých a uzatvorených plastových povrchov
 • Pravidelná starostlivosť o rámy bežným čistiacim prostriedkom alebo čističom REHAU
 • Starostlivosť o sklo – čistá teplá voda a dobrá useň na sklo
 • Všetky pohyblivé časti kovaní pravidelne olejujte kvapkou technického oleja
 • Tesnenia očistite čistou vodou a namastite silikónovým olejom

Obsluha a údržba okien

Manuál pre čistenie a údržbu izolačných dvojskiel
Sklo je vďaka svojej povahe veľmi trvanlivé, tvrdé, a ľahko udržiava teľné. Rešpektovaním pokynov uvedených v tomto dokumente môžete zaistiť, aby sklo zostalo čisté a žiarivé mnoho rokov

1. Bežný režim čistenia

Vo väčšine prípadov je možné sklo umývať veľkým množstvom čistej vody. Do vody môžete pridať trochu neutrálneho saponátu, alebo vhodného komerčného čistiaceho prostriedku. Rovnako sa používajú stierky, alebo k tomuto účelu špeciálne navrhnuté tkaniny. Po vyčistení je potrebné sklo opláchnuť čistou vodou a vodu zotrieť stierkou.

2. Ako často umývať?

To, ako často musí byť sklo čistené, závisí na podmienkach okolitého prostredia a od úrovne znečistenia. Sklo je špinavšie v prašných priemyselných oblastiach, v oblastiach zo silnou cestnou dopravou a v miestach, kedy nie je vystavené častému pôsobeniu dažďa. Určitú rolu môže zohrať rovnako to, že nie sú aplikované určité preventívne opatrenia pri návrhu fasády alebo pri montáži. Sklo musí byť čistené dostatočne často často, tak aby postačoval bežný režim čistenia ako je uvedené vyššie. Doporučená minimálna frekvencia čistenia je 6 mesiacov.

3. Špeciálne režim čistenia

Ak sú bežné čistenia nedostatočné, Môžeme podniknúť ďalšie kroky:

 • Odstráňte mastné škvrny a ostatné organické nečistoty pomocou rozpúšťadiel ako sú napríklad izopropyl-alkohol alebo acetón, aplikovaných pomocou jemnej a čistej tkaniny.
 • Odstráňte ostatné úbytky ľahkým leštením s použitím suspenzie oxidu ceru vo vode (100 až 200 gramov na liter.)
 • Dôkladne opláchnite a následne pokračujte s bežným režimom čistenia.

4. Prvé čistenie po založení okna (koniec projektu)

Keď je sklo čistené prvýkrát po jeho založení môže byť obzvlášť špinavé.
Do poručujeme previesť nasledujúce kroky:

 • Odstráňte čo najrýchlejšie nálepky a korkové preložky.
 • Preveďte dôkladné opláchnutie, aby ste odstránili v maximálnej možnej miere prach.
 • Preveďte čistenie v bežnom režime. Prekontrolujte akékoľvek zostávajúce mastné stopy.
 • Veľmi opatrne odstráňte väčšiu akýchkoľvek zostávajúcich usadenín tiesňacích zmesí, tmelu, cementu, apod.; k tomu použite špeciálne navrhnutú škrabku alebo holiacu žiletku. Existuje tu veľmi vysoké riziko poškriabania skla – preto vždy postupujte s vysokou opatrnosťou! Toto riziko je vysoké hlavne u skiel s povlakom.
 • Tam kde je to nutné, preveďte špeciálny režim čistenia.

5. Rady a tipy

 • Všetky výrobky obsahujúce kyselinu fluorovodíkovú alebo deriváty fluóru sú zakázané, pretože môžu zničiť povlak a povrch skla.
 • Vysoko kyslé a zásadité výrobky sú zakázané, rovnako ako abrazívne prostriedky.
 • Zaistite kompatibilitu medzi používanými výrobkami a ostatnými komponentmi (tesniace prostriedky, náterové hmoty použité na rámu, hliník, kamenný obklad, a pod.).
 • Dodržujte inštrukčné Manuály. V prípade akýchkoľvek pochýb kontaktujte výrobcu.
 • Pri prevádzaniu špeciálneho režimu čistenia vždy začnite skúškou na malej ploche.
 • Umývanie skla neprevádzajte v dobe, kedy je sklo plne vystavené žiareniu slnka. Je nutné vyhnúť sa umývaniu skla, ktoré je príliš studené nebo príliš horúce.
 • Využite umývanie skla ku kontrole tesnenia, odvodnení, a rámu.
 • Uistite sa, že tkaniny/handry, stierky a ostatné nástroje sú vždy v dobrom stave.

6. Údržba tesnenia.

Tesnenia z moderných materiálov podliehajú, ako všetky materiály, prirodzenému starnutiu. Aby Vaše tesnenia na oknách a dverách tesnili proti vode a prievanu dlhšiu dobu, teda zostali pružné a funkčné, natrite ich raz, alebo viackrát do roka silikónovým olejom, jelením lojom alebo mastencom. Sú bežne dostupné v obchodoch. Tesniace profily z PVC, alebo kaučuku by nemali prísť do styku s koncentrovanými čistidlami.

7. Odvodnenie.

Na každom okne sú z vonkajšej strany umiestnené odvodňovacie otvory na vytečenie vniknutej vody – udržiavajte ich voľné a čisté. Odvodnenie nájdete, ak otvoríte krídlo okna a pozriete na spodnú stranu rámu pred vonkajší doraz.

8. Údržba kovania.

Vaše okná sú vybavené technicky vysokohodnotným kovaním. Všetky časti kovania sú spotrebné diely a sú schopné riadnej funkcie ak je vykonávaná ich pravidelná údržba. Pohyblivé časti je potrebné premazať špeciálnym olejom neobsahujúcim kyseliny, aby sa ľahko pohybovali. Takúto údržbu je potrebné vykonať najmenej dvakrát za rok.
Vaše názory a postrehy zasielajte na email: priania.staznosti@centrum.sk. Všetky podnety budú predložené a prejednané s konateľom firmy.

Vyplňte prosím o akú službu máte záujem, Vaše meno, emailovú adresu a telefónne číslo. Tiež Vás poprosíme stručne charakterizovať Vašu požiadavku do poľa Správa. Miesto dodania požadujeme z dôvodu najpresnejšieho výpočtu ceny. Ďakujeme.

Vaše názory a postrehy zasielajte na email: priania.staznosti@centrum.sk. Všetky podnety budú predložené a prejednané s konateľom firmy.