Ponúkame moderné ploty, s ktorými bude Váš dom, záhrada či firma chránená a zároveň bude vyzerať skvelo. Pokrytie máme po celom východnom a strednom SLOVENSKU. Stačí nás kontaktovať a náš obchodný zástupca príde priamo k Vám.

Betónové ploty a brány

Plastové okná a dvere

Betónové ploty za najlepšie ceny

Hovorí sa že dobré ploty robia dobrých susedov. Práve preto vyrábame betónové ploty už 20 rokov a pomáhame Vám plniť vaše sny. Okrasné betónové ploty sú moderným typom oplotenia, ktoré Vám šetrí čas aj peniaze. Betónový plot sa skladá z dielcov, stĺpikov, prípadne zo striešok a a čiapok. Montuje sa rýchlo, nakoľko nepotrebujete základový pás po celej dĺžke oplotenia. Oplotenie domu či záhrady preto zvládneme za jeden deň. Betónové oplotenia Vám bezplatne a nezáväzne zameriame a poradíme s realizáciou po celom východnom a strednom Slovensku. Našich 10 montážnych skupín realizuje naše betónové ploty v priebehu celej sezóny nepretržite. U nás si môžete vybrať medzi jednostranným alebo obojstranným betónovým plotom, zvoliť si svoju obľúbenú farbu oploteniamontáž na kľúč alebo svojpomocne. Objednať si u najväčšieho výrobcu na Slovensku znamená pre Vás istotu a komfort od objednania až po samotnú realizáciu. Sme tu pre Vás od roku 2004. Betónové ploty od nás je to najlepšie riešenie na moderné stále oplotenie = široká ponuka, vysoká kvalita a top cena na trhu.

Betónové ploty - ukážky našich prác

Typy betónových plotov:

V našej ponuke nájdete jednostranné betónové ploty aj obojstranné betónové ploty v rôznych typoch. K dielcom máme na výber rôzne typy betónových stĺpikov, hladké aj okrasné. Dokonalosť sa skrýva v detailoch, a preto Vám ponúkame aj ukončovacie, aj rohové stĺpy. Betónový plot – Imitácia kameňa je najbežnejším typom betónových plotov a stále sa teší veľkej obľube, nakoľko je vhodná ku každému domu a na každý pozemok. Pre milovníkov prírodnejšieho vzhľadu tu máme betónový plot – imitácia dreva, ten sa dokonale hodí do záhrad a v pieskovcovej farbe vyzerá skvelo a naozaj autenticky. Veľkej obľube sa od roku 2020 teší náš jedinečný vzor imitácia tvárnice. Tento typ oplotenia imituje murovaný plot z okrasných tvárnic. Mať doma tvárnicový plot bez murovania a základu je teraz možné. Navyše ho vyrábame aj v obojstranne rovnakej verzii, takže je vhodný ako predné oplotenie z ulice. Netreba zabúdať na imitáciu tehly ktorú sme inovovali v roku 2022 o vzor 72b. Jedná sa nepravidelnú imitáciu tehly, ktorá pôsobí akýmsi 3D dizajnom a vyzerá úžasne, veď posúďte sami.

Fotogaleria betónových plotov:

Farby betónových plotov:

Naše betónové ploty vyrábame ako jeden z mála výrobcov v 3 farebných prevedeniach a to v šedej, pieskovcovej hnedej a antracitovej farbe. Farebné betónové ploty vyrábame za pomoci pigmentácie betónu, nie farbením, či striekaním a práve preto vyzerajú prirodzene a farba je trvácna. Používame len pigmenty od popredných nemeckých výrobcov.

Betónové ploty - Farby

Betónové ploty a ich montáž

Montáž betónových plotov má veľkú výhodu v tom, že vo väčšine prípadov nie je potrebný betónový základ po celej dĺžke oplotenia. Práve pre to je oproti plným plotom z tvárnic časovo aj finančne menej náročná. Naše montážne skupiny s dlhoročnou praxou montujú oplotenia v maximálnej efektivite a kvalite. Montáž začína zameraním trasy oplotenia a následným hĺbením pätiek pre betónové stĺpiky. Stĺpiky sa zabetónujú polosuchým betónom a na zavetrenie sa rovno uloží prvý panel oplotenia. Následne po uschnutí betónu zasúvame zvyšné panely a lepíme ich medzi sebou flexibilným lepidlom. Po uschnutí lepidlo vyškárujeme. Ak si zákazník objedná oplotenie s okrasnými stĺpikmi, nalepia sa aj čiapky na stĺpiky, prípadne striešky na dielce. Montáž od nás je vždy na kľúč, tak aby mal zákazník minimálne starosti pri realizácii. Znamená to, že my sa postaráme úplne o všetko potrebné, od zákazníka potrebujeme len zdroj elektrickej energie a vodu. Zákazníka rozhodne nezaťažujeme nákupom štrku, cementu, lepidiel ani ničoho podobného. Zhruba 80% našich objednávok je s montážou od nás, ale nájdu sa aj zákazníci, ktorí to zvládnu sami.

Platba a cena:

Cenu betónového plotu a montáže je vždy vypočítaná individuálne obchodným zástupcom a záleží na viacerých faktoroch. Samozrejme fungujeme na množstevných zľavách a často máme aj akcie na jednotlivé výrobky. Nákup na splátky u nás nie je možný. Záloha za oplotenie je vždy iba 30% pre fyzické osoby, zvyšná suma sa vypláca až po dodaní tovaru. Za montáž zálohu nepožadujeme, celá suma sa uhrádza až po ukončení montáže a skontrolovaní diela. Cena celého diela zahŕňa materiál, dopravu na tvar miesta, paletné a balné, vyloženie materiálu hydraulickou rukou a montáž na kľúč, kde potrebujeme iba zdroj elektrickej energie a vody.

O nás, naše skúsenosti

Betónové ploty vyrábame vo firme PROFIL INVEST SLOVAKIA už od roku 2004 a stále zdokonaľujeme našu výrobu k spokojnosti zákazníka. Výroba je priamo vo Vranove nad Topľou, žiaden dovoz zo zahraničia. Rokmi sme sa stali najväčším výrobcom na Slovensku a pýšime sa širokým sortiment výrobkov. V roku 2015 sme pre veľký dopyt začali vyrábať obojstranné betónové ploty, ktoré sa okamžite stali veľkým hitom. V roku 2017 sme začali pre veľký dopyt vyrábať aj farebné betónové ploty (antracit a pieskovec), ktoré sú pigmentované, takže farba je dosiahnutá bez nástreku a tým vyzerá prirodzenejšie. Zákazníkovi dokážeme zabezpečiť kompletný servis, od dovozu cez vyloženie materiálu, až po samotnú montáž. V našej databáze máme tisícky spokojných zákazníkov a stále pribúdajú ďalší. V našich referenciách je aj veľa zvučných mien ako RTVS, Labaš, a veľké množstvo obcí a miest po celom Slovensku. Naše betónové ploty sú vyrábané vibroliatou technológiou z najkvalitnejších surovín, to znamená z čistých premývaných Dunajských štrkov a pravého portlanského cementu 425R. Ďalej do betónu pridávame superplastifikátory svetových značiek a výrobky sú zosilnené betonárskou oceľou. Práve vďaka kvalitným surovinám a rokmi preverenému spôsobu výroby je životnosť našich plotov až 30 rokov. Malý výber z naších referencií nájdete tu.

Rozmery plotov a dielcov:

Betónové ploty sú stavané štandardne v rozmeroch 150cm, 200cm a 250cm. Rozmery jednotlivých komponentov sú rôzne. Dielce vyrábame v rozmeroch 200x50x4,5cm s výnimkou imitácie tvárnice, kde je rozmer dielca 200x38x4,5cm. Betónové stĺpiky majú rozmery samozrejme podľa požadovanej výšky oplotenia. Stĺpik na požadovanú výšku plota 150cm má celkovú dĺžku 225cm, s tým, že 75cm je plná betónová pätka, ktorá sa betónuje do pripraveného výkopu. Rovnako je to u stĺpikov na výšku plota 200 a 250cm, tam sú dĺžky 275cm a 325cm. Jednotlivé rozmery stĺpikov v prierezoch si viete pozrieť v sekcii – typy stĺpikov.

Najbežnejšie výšky:

Betónové ploty - Rozmery dielcov

Ako to u nás prebieha:

Snažíme sa aby celý proces od objednávky až po samotné ukončenie diela alebo dodania oplotenia prebiehal pre zákazníka v maximálnom komforte. Celý proces začína tým, že nás kontaktujete na naše call centrum buď telefonicky, emailom, cez sociálne siete či chat. Následne ste priradený obchodnému zástupcovi, ktorý Vám buď vypracuje predbežnú cenovú ponuku alebo si dohodnete rovno bezplatné a nezáväzné zameranie a obhliadku. Obchodný zástupca na základe zamerania a obhliadky určí presnú cenovú ponuku. Ak zákazník súhlasí vypracuje rovno na mieste objednávku alebo ak zákazník potrebuje čas na premyslenie vypracuje sa dodatočne. V objednávke je presná nemenná suma a približný termín dodania a montáže. Záloha za materiál je 30%, zvyšná suma sa vyplatí až pri dodaní tovaru. Pred vývozom materiálu kontaktujeme zákazníka týždeň vopred a následne ešte deň vopred pre upresnenie času. Tovar prichádza na paletách a vykladá sa hydraulickou rukou. Ak má zákazník objednanú montáž, montuje sa zvyčajne v ten istý deň alebo do 2 až 3 dní, podľa vyťaženosti montážnych skupín. Po ukončení montáže a podpísaní preberacieho protokolu uhrádza zákazník sumu za montáž, ktorá je uvedená v objednávke.

Doba dodania:

Dodacia doba sa líši v závislosti od sezóny a vyťaženosti. Naše výrobky opúšťajú náš výrobný areál iba riadne vyzreté. Zvyčajne je dodacia doba najneskôr do 4 týždňov od objednávky. Kapacita našej výroby je veľká avšak niekedy sa nevyhneme čakacej doby 6-7 týždňov, hlavne v teplých mesiacoch. Na dodaciu dobu samozrejme zákazníka upozorníme vopred ešte pred objednávkou a je uvedená aj v objednávke. Dodacia lehota montáže je najneskôr do pár dní od vyvezenia materiálu, avšak zvyčajne v ten istý deň. Každopádne všetko je o dohode a ako si to zákazník dohodne so svojím obchodným zástupcom.

Údržba betónového plotu:

Údržba betónového plotu od nás je veľmi jednoduchá. Vzhľadom na to, že do betónu pridávame kvalitné plastifikátory a iné prísady, betónový plot Profil Invest nepotrebuje dlhé roky žiadnu údržby ani náter. Po rokoch sa ale na betónovom plote môžu vplyvom počasia a okolitého prostredia vytvárať rôzne nečistoty, machy a huby. V takom prípade stačí betónový plot jednoducho umyť vysokotlakovým čističom, takzvanou vapkou. Ak by ste ale predsa chceli plot ošetriť a zvýšiť tak jeho životnosť, odporúčame hydrofóbny náter, ktorý odpudzuje vodu a zabráni tak aj usádzaniu nečistôt, prípadne môžete plot aj napenetrovať a následne po uschnutí nastriekať farbou na betón v ľubovoľnom odtieni.

Reklamácia:

Asi žiadna firma sa nevyhne reklamácii a preto sa ani my netvárime, že žiadne nemáme. Pri objeme v ktorom vyrábame betónové ploty je to normálna vec. K našim reklamáciám sa ale vždy staviame čelom a snažíme sa zákazníkovi vyhovieť v tom, čo od nás požaduje. Ako reklamáciu samozrejme uznávame praskliny, mechanicky poškodený materiál, prípadné veľké odchýlky vo farbe či rozmeroch. Ako reklamáciu neuznávame výskyt vápencových výkvetov, ktorým žiadna výroba nevie predísť a vplyvom počasia sa postupne úplne vytratia a tiež drobné odchýlky vo farbe či rozmeroch. Vo väčšine prípadoch meníme kus za kus výrobku na naše dopravné náklady. Celý reklamačný poriadok je uvedený v objednávke a zákazník je s ním oboznámený pred objednaním tovaru.

 • Často kladené otázky
Sú vaše betónové výrobky vystužené oceľou?

Áno, všetky naše výrobky vrátane striešok na dielce sú vystužené betonárskou oceľou. V dielcoch sú 3 prúty a v stĺpikoch 4 prúty betonárskej ocele.

Pridávate do betónovej zmesi pri výrobe aj prísady?

Áno do zmesi pridávame 2 druhy plastifikátorov a aj iné prísady, ktoré zabezpečujú vysokú pevnosť a životnosť našich betónových výrobkov.

Požívate cement 325 alebo 425?

Vždy používame iba najsilnejší cement 425R od Slovenského výrobcu.

Akú frakciu štrku používate pri výrobe?

Pravdou je, že používame 3 frakcie pre vysokú pevnosť. Sú to frakcie 4-8, 0-4 a 0-1 v rôznom pomere. Pomer frakcií nám bol vopred určený technológom pri nastavovaní tej najlepšej betónovej zmesi.

Viete nám zabezpečiť aj dopravu?

Áno, dopravu realizujeme našimi vlastnými kamiónmi s hydraulickou rukou, takže nebudete mať starosti so zháňaním vysokozdvižného vozíka alebo ľudí na výpomoc.

Realizujete aj montáž?

Montáž realizuje našich 10 montážnych skupín s dlhoročnou praxou. Realizujeme vždy montáž na kľúč, to znamená, že si zabezpečíme všetko potrebné k montáži. Od zákazníka požadujeme iba elektrické pripojenie a zdroj vody. Ak zákazník nemá možnosť zabezpečiť elektrické pripojenie, prinesieme si elektrocentrály.

Je cena montáže pevná už pred realizáciou diela?

Áno cena montáže je pevná v 99% a je uvedená v objednávke. Vo výnimočných prípadoch, kedy nám boli zamlčané určité okolnosti sa môže jemne navýšiť. Avšak zákazníka vždy vopred upozorníme a musí nám to byť odobrené.

Koľko metrov oplotenia sa vojde na kamión?

Na kamión sa zmestí približne 100 metrov oplotenia na výšku 200cm.

Dá sa u vás nakupovať na splátky?

V súčasnosti neumožňujeme predaj na splátky.

Ponúkate rohové stĺpiky a stĺpiky do tvaru T?

Rohové stĺpiky ponúkame avšak stĺpik do tvaru T (v priereze) bohužiaľ neponúkame.

Na naše okrasné betónové ploty máme v priebehu roka aj rôzne akcie. Môžete to skontrolovať kliknutím na tlačidlo nižšie.  Objednať si u najväčšieho výrobcu na Slovensku znamená pre Vás istotu a komfort od objednania až po samotnú realizáciu. Sme tu pre Vás od roku 2004. 

Dôležité informácie:

 •  Všetky betónové ploty vyrábame aj v odtieni PIESKOVEC a ANTRACIT
 • Všetky naše výrobky sú v súlade s európskou normou STN EN 12839

Zameranie a cenová kalkulácia až k Vám domov ZDARMA v rámci celého východného a stredného Slovenska

Betónové ploty vyrábame vo firme PROFIL INVEST SLOVAKIA  už od roku 2004 a stále zdokonaľujeme našu výrobu k spokojnosti zákazníka. Výroba je priamo vo Vranove nad Topľou, žiaden dovoz zo zahraničia. Na východnom Slovensku sme najväčšia firma s najdlhšou tradíciou výroby a dovolíme si tvrdiť, že vyrábame najkvalitnejšie výrobky v okolitých regiónoch. Pýšime sa najširším sortiment výrobkov na celom Slovensku. V roku 2015 sme pre veľký dopyt začali vyrábať obojstranné betónové ploty, ktoré sa okamžite stali veľkým hitom. V roku 2017 sme začali pre veľký dopyt vyrábať aj farebné betónové ploty (antracit a pieskovec), ktoré sú pigmentované, takže farba je dosiahnutá bez nástreku a tým vyzerá prirodzenejšie. Zákazníkovi dokážeme zabezpečiť kompletný servis, od dovozu cez vyloženie materiálu, až po samotnú montáž. V našej databáze máme tisícky spokojných zákazníkov a stále pribúdajú ďalší. Kvalitatívne už na prvý pohľad zákazník rozozná náš výrobok od dovezeného nekvalitného výrobku. Naše betónové ploty sú vyrábané vibroliatou technológiou z najkvalitnejších surovín, to znamená z čistých premývaných Dunajských štrkov a pravého portlanského cementu 425R. Ďalej do betónu pridávame superplastifikátory svetových značiek a výrobky sú zosilnené  betonárskou oceľou. Práve vďaka kvalitným surovinám a rokmi preverenému spôsobu výroby je životnosť našich plotov až 30 rokov. Betónové ploty a ich cena je vždy jeden z faktorov pri kúpe, avšak my nestláčame cenu dole na úkor kvality a množstva použitých surovín. Lacné betónové ploty sú lacné z nejakého dôvodu. Na betónové ploty nemáme cenník, ktorý je striktne daný napr. cena za meter. Snažíme sa pri tvorbe ceny betónových plotov postupovať individálne a práve preto fungujeme na predaji cez našich obchodných zástupcov, ktorí sú neustále v teréne. Môžete sa spoľahnúť, že cena za betónové ploty bude najlepšia v celom regióne. Betónové oplotenie Vám zamerajú priamo u Vás doma a určite sa dohodnete na rozumnej cene. Tešíme sa na spoluprácu

Kontakt na oddelenie betónových plotov

Mobil: 0918 217 670
Mobil: 0917 457 746
E-mail: profilinvest@profilinvest.sk

Náš vlastný výrobok, nakupujte priamo od výrobcu.

Betónové ploty - zloženie

Betónové ploty sú vyrobené z vysoko kvalitného vibrovaného betónu a sú vystužené oceľovými prútmi. Prevažne sa betón skladá z prírodných produktov: štrku, piesku, cementu a vody. Na prípravu betónu na betónové ploty používame vysoko kvalitný cement, s ktorým dosahuje vysokú pevnosť a odolnosť. Pre najvyššiu kvalitu používame najkvalitnejší premývaný štrk a plastifikátory a prísady od popredných nemeckých výrobcov. Samotné betónové ploty vzniká osadením bariérových dosiek medzi pripravené betónové stĺpiky. Betónový plot sa dá namontovať bez použitia mechanizmov, ručne vzhľadom na váhu jeho jednotlivých prvkov. Celá konštrukcia je vhodná na použitie aj v ťažšom a neprístupnejšom teréne. Maximálna výška betónového plotu je až 250 cm, celková maximálna dĺžka oplotenia nie je limitovaná

Naše výrobky sú na rozdiel od konkurencie vyrobené zo suchého betónu C 40/50.

POUŽÍVAME 3 DRUHY ŠTRKOV

Betónové ploty - Druh štrku 0-1
0-1
Betónové ploty - Druh štrku 0-4
0-4
Betónové ploty - Druh štrku 4-8
4-8

Chcete mať na Vašom pozemku maximálne súkromie a zabezpečenie? Naše betónové ploty Vám to rozhodne zaistia. U nás si môžete vybrať betónový plot: jednostranný aj obojstranný. Betónové ploty vyrábame v odtieni: šedá, pieskovec a aj moderný antracit. Dôležité je stanoviť si požiadavky, ktoré má váš nový plot spĺňať. U nás nájdete betónové ploty najrôznejších prevedení, keďže disponujeme najširším sortimentom na Slovensku. Betónový plot vyrábame z kvalitných prírodných materiálov sa použitia moderných prímesí, čo zabezpečuje, že betónové ploty od nás vydržia dlhé roky bez toho aby sa na nich podpísal zub času. Navyše Vám ponúkame aj kvalitnú montáž, kde naši pracovníci urobia všetko za Vás, teda montáž na kľúč. Doprava a vyloženie hydraulickou rukou je už samozrejmosťou.

Výhody

 • jednoduchá montáž
 • veľké množstvo kombinácií jednotlivých typov
 • prakticky bez údržby
 • bez betónového základu
 • cenovo dostupné pre každého
 • možnosť náteru fasádnou farbou
 • plne rozoberateľný
 • chráni majetok pred cudzím poškodením
 • typy s plným vzorom chránia pred povodňami

Vhodné pre domy, chaty, firmy, pozemky, lesy, garáže, cintoríny, školy, obecné úrady, priemyselné parky,

Príčiny vzniku Bielych výkvetov na betónových plotoch

Počas hydratácie cementu prebiehajú chemické reakcie, pri ktorých vznikajú vo vode nerozpustné a čiastočne rozpustné látky. Z produktov hydratácie cementu, ktoré sú čiastočne rozpustné vo vode, je v najväčšej miere zastúpený hydroxid vápenatý. Jeho časť ostáva rozpustená v póroch stavebného materiálu. Vodný roztok hydroxidu vápenatého sa za určitých podmienok transportuje na povrch, odkiaľ sa voda postupne odparuje. Vápenný hydrát postupne reaguje so vzdušným oxidom uhličitým a vzniká nerozpustný uhličitan vápenatý vo forme bieleho výkvetu.

Tento transport môže byť spôsobený extrémnym vysychaním zámesovej vody alebo rovnakým mechanizmom po rozpustení vápenného hydrátu v mäkkej dažďovej vode, a to aj s väčším časovým odstupom po realizácii. Medzi parametre, ktoré vplývajú na tento negatívny jav pri príprave materiálov, patrí najmä množstvo zámesovej vody a s ním súvisiaci rozmer pórov v materiáli. Taktiež to závisí od zloženia cementovej zmesi, a to najmä prímesí, ktoré sú schopné chemicky viazať vápenný hydrát a znižujú tak možnosť tvorby výkvetu. Medzi takéto prímesi patrí napr. mikrosilika, metakaolín a popolček.

Výkvety nijako neovplyvňujú úžitkové a mechanické vlastnosti betónových produktov, výkvety v žiadnom prípade nie sú dôvodom na reklamáciu, keďže neexistuje žiaden prostriedok ktorý by ich výskyt zamedzil. Tento jav je prirodzený a nakoľko sa betón skladá výlučne z prírodných materiálov, musíme s určitým výskytom výkvetov vždy počítať.

Pri niektorých cementoch, ktoré podobné prímesi už obsahujú, môže byť tvorba výkvetov nižšia. Tvorbu výkvetu počas životnosti ovplyvňuje tiež situovanie prvku na stavbe z hľadiska klimatických podmienok. Negatívny vplyv v exteriéri má najmä striedanie dažďa a slnečného žiarenia, vlhkosť vzduchu (pri vodných nádržiach), teplota prostredia, vietor a prievan.

Počasie na jednej strane spôsobuje problém s výkvetmi, na druhej strane sa však postará aj o ich zmiznutie. Vápenec, ktorý sa usadil na povrchu betónového plota, sa účinkom dažďa a iných poveternostných vplyvov postupne zoderie – výkvety sa zase stratia.

Skúsenosti dokazujú, že sa všetky výkvety pri bežnom používaní plôch postupne strácajú.

BETÓNOVÉ OPLOTENIE NESLÚŽI AKO OPORNÝ MÚR!!!

Betónové  oplotenie vyrábané a predávané našou firmou neslúži a nie je náhrada oporného múru. Vzhľadom k rozmerom a hrúbke betónových dosiek a stĺpov  nie je možné a  nie je prípustné zasypanie zeminou kamenivom alebo hocijakým iným materiálom do vyššej výšky ako 10 centimetrov od spodnej hrany betónovej dosky. Vyššie zasypanie ako 10 centimetrov zeminou kamenivom alebo iným materiálom môže spôsobiť naklonenie respektíve popraskanie betónových výrobkov a tým pádom bude statika  celkového oplotenia  narušená a môže to  spôsobiť  zrútenie  spadnutie celkového oplotenia. Takto poškodené betónové oplotenie môže spôsobiť vážne, nemalé škody na majetku a zdraví osôb.

Tím spoločnosti Profil Invest Slovakia

Územné pokrytie:

Vranov nad TopľouPrešovHumennéKošiceKošice okolie, SninaStropkovSečovceTrebišov, Giraltovce, SvidníkBardejovStará ĽubovňaSabinovSpišská Nová Ves, Spišská Belá, KežmarokPopradLevoča, Krompachy, Rožňava, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Krupina, Brezno, Žiar nad Hronom, Moldava nad Bodvou, Kráľovský Chlmec, Trstená, Tvrdošín…

Vaše názory a postrehy zasielajte na email: priania.staznosti@centrum.sk. Všetky podnety budú predložené a prejednané s konateľom firmy.